Karedemi:
Yeni Nesil Öğrenme Platformu

Karedemi (Kültürlerarası Etkileşim Akademisi), AFS Gönüllüleri Derneği ve AFS Türkiye (Türk Kültür Vakfı) işbirliğiyle hayata geçirilen, çevrimiçi bir kültürlerarası öğrenme platformudur.

Bireylerin küresel yetkinlikler kazanmasını ve aktif yurttaşlar olarak gelişmesini destekleyen Karedemi, içerikleri aracılığıyla faydalanıcılarını düşünmeye ve kendine ait çözümler üretmeye teşvik eder. Katılımcılarının kendi deneyimleri de öğrenme sürecine dahil edilirken, ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış içerikler sayesinde hem toplumda sivil toplum bilincinin artırılmasına ve kültürlerarası etkileşimin yaygınlaştırılmasına hem de katılımcıların kişisel gelişimlerine katkıda bulunur. 

 

AFS Türkiye 1974’ten beri yurt içi ve yurt dışında kültürlerarası iletişim programları, projeleri ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirir. Dünyanın en eski ve yaygın kâr amacı gütmeyen lise düzeyi öğrenci değişim programı AFS başta olmak üzere, 18 yaş üstü için AFS+ programları, 35 yaş üstü aktif gönüllüler içinse EVA ve ADAM Programları’nı yürüten kurum, Avrupa’daki AFS organizasyonları ile birlikte kültürlerarası öğrenmenin ve küresel eğitimin dünya üzerinde yaygınlaşmasını amaçlayan Avrupa Kültürlerarası Eğitim Federasyonu’nun (EFIL) kurucu üyesidir.

 

“Gönüllülük bilincini ve kültürlerarası anlayışı geliştirerek barışa katkıda bulunmak” amacıyla 1999’da kurulan AFS Gönüllüleri Derneği, kültürlerarası etkileşim olanakları yaratır ve bireyleri küresel aktif yurttaşlar olarak güçlendirmek için çalışır. AFS Kültürlerarası Programları’nın sahadaki gönüllü faaliyetlerini koordine eden ve bu programlara yönelik olarak Onur Yaser Can, EVA Türkiye ve Çeşitlilik Destek burslarını sağlayan dernek aynı zamanda farklı yerel ve uluslararası öğrenci değişim programları, gençlik projeleri ve eğitimler yürütür.

 

masterstudy_placeholder
masterstudy_placeholder